Rypák Marián (21 | 29%)
Božik Dominik (1 | 1%)
Kopčan Peter (2 | 3%)
niekto iný (14 | 20%)
Zápas I. kola hrali futbalisti Baníka na pôde Žitnej-Radiše. Podľa predpokladov a odhodlaní našich futbalistov pred zápasom to mala byť jasná záležitosť pre hostí. Lenže hráči Baníka z územnej prevahy, ktorá prakticky trvala celých 90 minút, pričom sa viacmenej hralo len pred bránou domácich, nedokázali vyťažiť takmer nič. Aj napriek tomu sa však nejaké šance urodili aj na našej strane. V 13.minúte nepríjemne z hranice šestnástky vystrelil Michal Masár, no jeho strela bola viacmenej propagačná. O čosi lepšie už vyzerala strela Milana Jánošíka o 6 minút neskôr, keď jeho prízemná strela tesne minula pravú tyčku. Že zápas jednoznačne vyhrali naši futbalisti nielen na góly, ale aj na strely, potvrdil aj Radoslav Mikuška, ktorý z pozície predstopéra vystrelil z dobrých 20 metrov, ale iba nad bránu domáceho celku. Náš tím bol lepší nielen čo sa týka vytvárania si ako-takých šancí ale aj v hre na ihrisku v behavosti, dravosti a techniky. Sľubne vyzeral aj únik Ľuboša Pitela v 27.minúte, toho však zastavil ofsajdový hvizd. Ďalšiu šancu na otvorenie skóre v zápase mal v 33.minúte opäť Michal Masár z priameho kopu, ale nezakončil ho podľa svojich predstáv, rovnako tak ani ďalší svoj priamy kop 2 minúty pred koncom polčasu. Tesne pred hvizdom ešte zaujalo sólo Ivana Ďurkáča cez pol ihriska, no jeho prihrávka nanešťastie pre hostí našla Ľuboša Pitela, ktorý bol v tesnučkom ofsajde. Keď už sa zdalo, že 1.polčas ostane bezgólový, z nevinne vyzerajúceho rohového kopu prišiel trest v podobe gólu na 1:0 pre domácich, kde sa potvrdilo známe nedáš-dostaneš. Lenže už na začiatku 2.polčasu potešil početnú skupinu fanúšikov Baníka, ktorá hlasito povzbudzovala vuvuzelou celý zápas našich bujakov, čiperný záložník Ivan Ďurkáč, keď sa svojou rýchlosťou a dravosťou predral až do šestnástky a z ostrého uhla a asi zo 7 m od bránkovej čiary prekonal domáceho brankára a vyrovnal na 1:1. Po tomto vstrelenom góle naši hráči ožili ešte viacej a snažili sa ihneď vsietiť 2.gól do siete domáceho tímu. Lenže vážnejšiu šancu si naši hráči vytvorili až v 54.minúte, keď z tvrdého faulu ohodnoteného žltou kartou na Ľuboša Pitela a následného priameho kopu vystrelil náš jediný stopér Peter Bartoň vysoko nad. Zápas bol aj naďalej v réžii nášho tímu, no len výkonom na ihrisku, pretože nádejných šancí na gól bolo málo. Veľmi sľubne vyzeral samostatný únik Ľuboša Pitela v 64.minúte, no loptu si nakoniec hodil ďalej ako chcel a tak brankár nemal problém chytiť ju. V 65.minúte došlo k prvému striedaniu nášho celku v zálohe, keď Jozefa Petruša vystriedal Peter Mikloš, ktorý sa nakoniec stal hrdinom zápasu. V 79.minúte opäť Michal Masár zahrával priamy kop, z ktorého za veľkej pomoci svojho chrbta strelil víťazný gól spomínaný Peter Mikloš a uzavrel tým aj konečné skóre zápasu v prospech Baníka. Veľkú radosť z toho mali nielen naši priaznivci a funkcionári, ale aj podpora z našej striedačky, či už náhradný brankár Michal Baco, alebo kapitán Michal Bolfa, ktorý do hry nemohol zasiahnuť, ale aj ďalší náhradníci Ján Šutiak alebo Vlastimil Závoďan, a, samozrejme, nový tréner. Za zmienku ešte stojí to, že zápas sa po 2.vstrelenom góle našich dohrával v pokojnom tempe, až na menšiu šarvátku na konci stretnutia. Pred ním, v 86.minúte, došlo k druhému striedaniu a opäť v zálohe, keď snaživého Milana Jánošíka vystriedal Jaroslav Závoďan. Celkovo však výkon nášho celku môžme hodnotiť pomerne dobre, počnúc brankárom Kopčanom ktorý sa veľmi nezapotil ale chytal s istotou aj pološance, cez obrancov a záložníkov až po útok. Víťazstvo sa oslavovalo dlho do noci, pričom k dobrej nálade prispelo aj pečené prasa a chutné víno. Len tak ďalej bujaci !!!
DIVÁCI: 80
ROZHODCA: Farkaš Jaroslav
3 NAJLEPŠÍ HRÁČI: Smolka Juraj, Mikuška Radoslav, Ďurkáč Ivan
ZOSTAVA (zľava doprava): Kopčan /22/ - Jánošík Michal /2/, Bartoň /5/, Smolka /4/ - Mikuška /3/ - Petruš /8/, od 65.minúty Mikloš /12/, Ďurkáč /7/, Jánošík Milan /6/, od 86.minúty Závoďan Jaroslav /14/, Masár /10/ - Pitel /9/, Slovák /11/
KAPITÁN: Pitel Ľuboš
ROZOSTAVENIE: 3-1-4-2
ĎALŠÍ NÁHRADNÍCI: Baco Michal /18/, Závoďan Vlastimil /13/
ABSENTOVALI: Bolfa Michal, Mikuška Vladimír, Šutiak Ján, Oravec Tomáš
V pozadí brankár hostí František Kopčan.