Rypák Marián (21 | 29%)
Božik Dominik (1 | 1%)
Kopčan Peter (2 | 3%)
niekto iný (14 | 20%)
Naši futbalisti odohrali druhý zápas sezóny II.triedy po prvýkrát na domácom ihrisku. Ich súper bol TJ Partizán Miezgovce. Náš celok sa opäť musel zaobísť bez zraneného kapitána Michala Bolfu, ktorý citeľne chýbal po celý zápas. Ale pekne po poriadku. Podľa očakávaní zhruba 80 platiacich divákov a funkcionárov, po víťazstve v Žitnej-Radiši, to mala byť povinná jazda za ďalšími 3 bodmi. Lenže opak bol pravdou! Naše mužstvo sa poriadne nevedelo dostať do správneho rytmu, hralo kŕčovito, bez pohybu a šancí. Mnohokrát to vyzeralo, ako keby hráči premiérovo hrali spolu. Bol to práve hosťujúci celok, ktorý si vytváral viacej šancí a mal omnoho väčšie držanie lopty, čo sa ukazovalo hneď od začiatku. Navyše, keď k tlaku súpera mnohokrát dopomohla aj naša slabá obrana, čo sa plne ukázalo už v 10.minúte, keď Peter Bartoň váhal s odkopom vysokej lopty, tej sa zmocnil hosťujúci útočník a po zaváhaní aj nášho brankára Kopčana sme inkasovali zbytočný prvý gól. Tento moment si však naši hráči akoby vypýtali za pomalý, ba až takmer žiadny pohyb na ihrisku bez žiadnych šancí a potrebnej agresivity. Po inkasovanom góle sa čakalo, že domáci začnú hrať a zvýšia zápasové tempo. Isté zlepšenie predsa len nastalo, ale aj naďalej to bolo viac-menej z našej strany chabé. Keď už sa naši hráči dostali pri šestnástku súpera, buď to bol teč hostí, nepresná koncovka, ofsajdový hvizd alebo faul hostí, čo nedovolilo ohroziť súperovu bránu. Jeden priamy kop z faulu na nášho hráča však predsa len aspoň na chvíľu potešil domácich fanúšikov, ktorý opäť hlasito povzbudzovali vuvuzelami. V 19.minúte vsietil vyrovnávajúci gól z priameho kopu po faule na Ivana Ďurkáča náš stredový záložník Milan Jánošík. Jeho pekná točená strela z pravej strany ihriska zaletela cez stojaci múr až k ľavej tyči. Po tomto momente sme verili, že toto bolo potrebné k oživeniu našej hry a k otočeniu skóre, ale to sme naozaj len verili... Naš tím sa vôbec nevedel presadiť v strede ihriska, nevychádzalo takmer nič. Ani prihrávky, ani centre, ani kľučky, skrátka vôbec nič. Dokonca sa nedarilo nielen našej zálohe, ktorá v Žitnej-Radiši bola bez jedinej chybičky, ale aj brankárovi Ferovi Kopčanovi, ktorý niekoľko krát odkopol päťku veľmi nepresne za čiaru. Ako zápas ďalej pokračoval, iniciatívu začali preberať opäť hostia. Väčšinu prvého polčasu sa hralo najmä pred našou šestnástkou. Tento tlak hostí vyústil pár sekúnd pred koncom polčasu do druhého zásahu v našej bráne, opäť po kikse našej slabučkej a dieravej obrany, v ktorej to horelo už dávno pred druhým gólom. Hosťujúci hráč sa poľahky zbavil Michala Jánošíka, prešiel aj cez stopéra Petra Bartoňa, na zem si položil aj nášho brankára a dokonca prestrelil aj Juraja Smolku, ktorý stal na bránkovej čiare, pričom sa na čiare dotkol lopty. Stačilo len šmyknúť sa po nej...Ihneď po našom zahratí po inkasovanom góle rozhodca odpískal koniec prvého polčasu, v ktorom to bol z našej strany niekedy až hrôzostrašný výkon. Opäť zbytočný gól a navyše do kabín...Do druhého polčasu sme vstupovali s nádejou a vierou, že tento zápas otočíme a dovedieme do víťazného konca. Lenže zas a znova to bolo z našej strany bezduché. Minimum náznakov šancí, nieto vôbec šancí, čo mali naši hráči, je až do plaču. Postupom času robila chyby nielen naša obrana, ale aj záloha. Vôbec sa nedarilo Jozefovi Petrušovi a Martinovi Slovákovi, ktorý strácali mnoho lôpt. Chcelo to oživenie v podobe striedania. To aj prišlo v 64.minúte, keď Martina Slováka vystriedal Peter Mikloš, ktorý rozhodol o našom víťazstve v Žitnej-Radiši. Ten mal byť prínosom v tomto zápase najmä na štandardné situácie, kde mal ustrážiť vysokého obrancu hostí, ktorý mnohokrát zabránil k ohrozeniu brány hostí z rohových kopov, ktorých bolo z našej strany v poslednej polhodine duelu celkom slušný počet. V 77.minúte došlo druhému nášmu striedaniu, keď Jána Šutiaka nahradil Jaroslav Závoďan. Že futbal však vedia hrať aj domáci hráči, potvrdili zlepšeným pohybom a hrou pribúdajúcimi minútami. Jeden rohový kop striedal druhý, no takmer všetky dokázal bezpečne riešiť obrana Miezgoviec. Predsa len, niektoré po góle priam volali, najmä dva v blízkom časovom intervale. Ten prvý, v 72.minúte, keď Jozef Petruš hlavičkoval z rohového kopu tesne vedľa pravej tyče. A druhý, v 79.minúte, keď roh zahrávaný Michal Masárom v šestnástke hostí narobil azda najväčší rozruch v zápase. Peter Mikloš a následne ani Ivan Ďurkáč nedokázali loptu v dobrých šanciach usmerniť hlavou do brány. Ako veľmi táto zahodená šanca mrzela, sa ukázalo po zápase... Medzitým došlo v 85.minúte k striedaniu č.3, keď nová posila z Dubodiela, Marek Faltus nahradil Jozefa Petruša, ktorý sa trápil po celý zápas. Potom prišla najväčšia naša šanca v 87.minúte, keď rohový kop Milana Jánošíka zastavil hosťujúci obranca na bránkovej čiare rukou, po ktorej mal nasledovať jasný pokutový kop. Rozhodca však nechal hru pokračovať ďalej bez hvizdu, čo sa nepáčilo najmä domácim priaznivcom, ktorý na jeho adresu použili niekoľko vulgárnych slov. Po tomto momente to bol z našej strany obrovský nápor, najmä rohových kopov, ktoré však už zmenu výsledku nepriniesli. Zápas sa tak skončil víťazstvom, a treba povedať že aj zaslúženým, hostí z Miezgoviec 2:1. Domáci celok bude mať o čom premýšľať, pretože taký slabý výkon, aký predviedol v tomto zápase, už dlho nebolo vidieť...Asi by to chcelo ísť do zápasov s pokorou a potichšie...
DIVÁCI: 80
ROZHODCOVIA: Valach Miloš, Antala Stanislav
3 NAJLEPŠÍ HRÁČI: Jánošík Milan, Šutiak Ján, Ďurkáč Ivan
ZOSTAVA (zľava doprava): Kopčan /22/ - Jánošík Michal 2/, Šutiak /3/, od 77.minúty Závoďan Jaroslav /14/, Bartoň /5/, Smolka /4/ - Petruš /8/, od 85.minúty Faltus /15/, Ďurkáč /7/, Masár /10/, Jánošík Milan /6/ - Pitel /9/, Slovák /11/, od 64.minúty Mikloš /12/
KAPITÁN: Pitel Ľuboš
ROZOSTAVENIE: 4-4-2
ĎALŠÍ NÁHRADNÍCI: Baco Michal /18/, Závoďan Vlastimil /13/
ABSENTOVALI: Bolfa Michal, Mikuška Radoslav, Mikuška Vladimír, Oravec Tomáš