Rypák Marián (21 | 29%)
Božik Dominik (1 | 1%)
Kopčan Peter (2 | 3%)
niekto iný (14 | 20%)
Haláčovskí "baníci" vstupovali do 3.zápasu sezóny na ihrisku Kšinnej s nádejou napraviť si domáci zbabraný zápas s Miezgovcami spred minulého kola. V podhorskom prostredí sa potichšie hovorilo o 3 bodoch, ktoré by nášmu mužstvu veľmi pomohli do tabuľky. S týmto pocitom tak nastúpili do zápasu aj naši hráči, pričom svoju premiéru si v novej sezóne odbyl náš stopér Michal Bolfa, ktorý sa vrátil po zranení. Od začiatku bol z našej strany vidieť svižný a behavý pohyb s dostatočnou agresivitou. Avšak šance si na začiatku zápasu, ktorý mal zväčša vyrovnaný priebeh, vytvárali oba tímy len sporadicky. No ako minúty ubiehali, predsa len sa už čo-tam ukazovalo. Nejaké náznaky našich šancí sa tvorili najmä v našej stredovej zálohe, z kopačiek Milana Jánošíka, resp. Ivana Ďurkáča. Prvá vážnejšia šanca našich prišla už v 10.minúte, keď náš ľavý útočník Ľuboš Pitel si pekne zakryl loptu a po obtočení vyslal z hranice šestnástky prudkú strelu tesne mimo ľavej tyče domácej brány. Opäť sa však potvrdilo známe nedáš-dostaneš, keď na prvý pohľad málo nebezpečný únik domácich po pravej strane sa skončil gólom v našej sieti, pričom domáci útočník sa prekľučkoval cez našu nedôsledne brániacu obranu až do našej šestnástky, kde využil vybehnutie nášho brankára z brány a "padáčikom" ho preloboval. Domáci sa tak ujali vedenia 1:0. Tento hlúpy gól však našich nepoložil, čo sa cení. Hneď o 2 minúty, v 14.minúte, nebezpečne vystrelil z priameho kopu zo vzdialenosti asi 25 metrov Milan Jánošík. Ďalšia nebezpečná strela z našej strany prišla v 18.minúte, keď Michal Masár svojou silnou pravačkou prudko vystrelil tesne mimo pravú tyčku. Náš tím si čoraz viacej vytváral prevahu, čo potvrdila situácia z 23.minúty, keď bol za tvrdý faul na Milana Jánošíka domáci obranca potrestaný žltou kartou. Nasledoval priamy kop, ktorý peknou technickou strelou pri pravú tyčku premenil sám faulovaný Milan Jánošík a zaslúžene vyrovnal na 1:1. Po tomto vyrovnávajúcom góle sa naši hráči snažili ihneď otočiť skóre v náš prospech. Šancí na našej strane pribúdalo, bolo viacej únikov šestnástke domácich, no takmer všetky dokázal s istotou vyriešiť domáci brankár, alebo ich zastavil ofsajdový hvizd. Jeden únik sa však takmer vydaril. V 27.minúte Ľuboš Pitel využil chybu pomalej obrany, no jeho strela však v sieti neskončila, pretože letela popri ľavej tyčke. Ďalšiu šancu mal náš kapitán v 33.minúte, keď z centrovanej lopty hlavičkoval do stredu brány, kde stál pripravený ochranca domácej svätyne. Že šance nemali len naši hráči sa ukázalo v 40.minúte, kedy domáci celok po ďalšom úniku z pravej strany nastrelil našu pravú tyč. Avšak, že veľmi hlúpe góly padajú v hocakom futbalovom zápase, sa ukázalo v 44.minúte, keď "preventívna" strela domácich z 30 metrov si našla kopačku Jozefa Petruša, ktorý ju zblokoval tak nešťastne, že nakoniec skončila až v našej sieti. Neistý, po celý zápas, bol náš brankár František Kopčan, ktorý zostal stáť v tejto situácii ako prikovaný, pritom šla lopta asi pol metra od jeho pravej ruky... Opäť veľmi lacný gól a navyše, do kabín, pretože už o niekoľko sekúnd rozhodca odpískal koniec 1.polčasu. V 2.polčase naši hráči pritlačili domácich už od začiatku, keď v obrovskej príležitosti sa v 46.minúte ocitol opäť Ľuboš Pitel, no zblízka prestrelil bránu domácej Kšinnej. Tento moment ho iste mrzel až po zápase...Lenže už o 5 minút neskôr, v 51.minúte, to nášmu útočníkovi predsa len vyšlo, keď zblízka a v páde dokázal, opäť zaslúžene, vyrovnať na 2:2. Po tomto vsietenom góle naši hráči bojovali aj o tretí gól v sieti domácich. Domáca brána ostala nedobytná len do 59.minúty, kedy sa náš stopér Radoslav Mikuška pretlačil po ľavej strane až po hranicu šestnástky, odkiaľ zo zblokovanej strely pekným volejom sa lopta odrazila z ľavej tyče do brány a tým otočil skóre zápasu v náš prospech. Naši hráči tak po prvýkrát, a treba povedať že skutočne zaslúžene, v zápase viedli pomerom 3:2. Po našom vstrelenom góle tempo trochu opadlo. Naši hráči sa snažili vychádzať zo zabezpečenej obrany do nebezpečných protiútokov, počas ktorých sa však nestalo takmer nič. V 62.minúte nahradil nášho pravého záložníka Jozefa Petruša vysoký Peter Mikloš, ktorý mal pomôcť najmä v obrane. Nič vážne sa neudialo až do 82.minúty, kedy Michal Masár vyslal na domácu bránu veľmi štipľavý strelecký pokus, ktorý brankár Kšinnej s veľkou námahou vyrazil. Medzitým prišlo v našom tíme aj k druhému striedaniu. V 75.minúte naskočil do zápasu Vladimír Mikuška, ktorý vystriedal nášho pravého útočníka Martina Slováka. Naše posledné, taktické striedanie prišlo v 89.minúte, kedy snaživého Ivana Ďurkáča, ktorému sa však zápas príliš nevydaril, nahradil Ján Šutiak. K tomuto striedaniu sa náš tréner Parkan odhodlal možno aj preto, akoby cítil že má prísť pohroma. A k tej aj došlo! Prvý krát to veľmi horelo v našej obrane v 89.minúte, keď zle bránený center nášho ľavého obrancu Michala Jánošíka, viedol až ku gólu, ktorý našťastie neplatil pre ofsajdové postavenie zakončujúceho hráča. Že šport býva bolestivý, sa plne ukázalo pol minúty pred koncom 3-minútoveho nastavenia, kedy sa zopakovala navlas rovnaká situácia ako tá predošlá, ktorá však už skončila regulérne uznaným gólom, ktorý však padol z ešte väčšieho ofsajdu. Naši hráči teda tesný náskok nakoniec neudržali. Ku konečnej remíze 3:3 však veľkou mierou pomohol muž s píšťalkou, ktorý môže byť rád, že sa mu nič nestalo po veľkom hneve či už hráčov, funkcionárov alebo fanúšikov Baníka. Tí totiž právom cítia krivdu z jeho posledného verdiktu, na ktorého budú mať kvôli spornému momentu v závere zápasu ťažké srdce ešte dlho. Minimálne do začiatku ďalšieho zápasu s Dvorcom...
DIVÁCI: 90
ROZHODCOVIA: Ježík Ján, Gembický Ivan
3 NAJLEPŠÍ HRÁČI: Mikuška Radoslav, Jánošík Milan, Pitel Ľuboš
ZOSTAVA (zľava doprava): Kopčan /22/ - Jánošík Michal /2/, Bolfa /3/, Mikuška Radoslav /5/, Bartoň /4/ - Masár /10/, Ďurkáč 7/, od 89.minúty Šutiak /15/, Jánošík Milan /6/, Petruš /8/, od 62.minúty Mikloš /12/ - Pitel /9/, Slovák /11/, od 75.minúty Mikuška Vladimír /14/
KAPITÁN: Pitel Ľuboš
ROZOSTAVENIE: 4-4-2
ĎALŠÍ NÁHRADNÍCI: Baco Michal /18/, Závoďan Jaroslav /13/
ABSENTOVALI: Závoďan Vlastimil, Smolka Juraj, Faltus Marek, Oravec Tomáš