Rypák Marián (21 | 29%)
Božik Dominik (1 | 1%)
Kopčan Peter (2 | 3%)
niekto iný (14 | 20%)
IV.kolo II.triedy okresu BN hrali futbalisti TJ Baník Haláčovce - Otrhánky na domácom ihrisku s TJ Družstevník Dvorec. Zápas bol pikantný nielen pre odvekú rivalitu medzi oboma družstvami, ale aj preto, že bol označovaný ako derby tohto kola, vzhľadom na vysoké ambície oboch mužstiev! A toto sa potvrdzovalo hneď od začiatku duelu. Hostia začali ofenzívnou, často s veľmi agresívnou hrou, no aj s dobrým a útočným pohybom. Náš tím hral zas a znova zo začiatku trošku ustráchane, s problémami sa dostával na šestnástku súpera. Možno tento slabý výkon v prvej polovici prvého polčasu malo za následok aj vážne zranenie, ktoré sa stalo už v 5.minúte. Náš mladý záložník Ivan Ďurkáč zle doskočil po súboji vo vzduchu na ihrisko a potom ostal ležať na ihrisku vo veľkých bolestiach, pričom ihneď musel zasiahnuť lekár. Už vtedy bolo jasné, že to s jeho zdravím nevyzeralo dobre a preto tréner Parkan musel siahnuť po prvom striedaní, keď musel na ihrisko nastúpiť Jozef Petruš. Podľa prvých správ je rozsah zranenia haláčovskeho záložníka veľký, keďže pravdepodobne došlo k zraneniu v kolene a s istotou sa tak pre neho táto sezóna skončila. Tento moment akoby našich hráčov zmrazil, boli málo aktívny, aj keď prevahu v šanciach nemal ani hosťujúci celok. Predsa len, opäť stačila chybička a nedôrazné bránenie súpera v našej obrane a bol z toho gól Dvorca už v 6.minúte, ktorý znamenal vedenie hostí 1:0. Autorom gólu bol útočník Dušan Gabaj. Po tomto momente mal zápas viac-menej vyrovnaný priebeh, avšak s množstvom nepresných prihrávok na oboch stranách. Oba tímy ohrozovali súpera rýchlymi brejkmi, čo sa takmer nášmu družstvu vyplatilo v 17.minúte. Náš kapitán a útočník v jednej osobe, Ľuboš Pitel, prenikol až do šestnástky, kde ho nedovolene fauloval hosťujúci obranca, no tento zákrok ostal bez povšimnutia hlavného rozhodcu. To spôsobilo vlnu nevôle medzi fanúšikmi, ktorých prišlo až okolo 200, pričom tento počet je málokedy vídaný na našich zápasoch. Potom však hrozili aj hostia, no ich nepresné a vysoko kopnuté strely neohrozili nášho brankára Kopčana. Šance z centrov si čím ďalej tým viacej vytvárali hostia, no tie bezpečne dokázali vyriešiť naši stopéri Michal Bolfa a Peter Bartoň. Ku koncu polčasu sa však predsa len zlepšoval aj náš výkon. Častejšie bolo vidieť našich futbalistov v šestnástke súpera. V 22.minúte naši hráči kopali priamy kop po faule na Martina Slováka. No jeho realizácia sa skončila zblokovanou strelou, ktorú pôvodne vyslal Milan Jánošík. O štyri minúty mal vyrovnávajúci gól na dosah opäť Milan Jánošík. Lopta sa po rohovom kope, ktorý zahrával Michal Masár, dostala až k nemu, avšak z dobre pozície, z hranice šestnástky, vystrelil asi meter nad bránu. Škoda, mohlo byť vyrovnané... Ďalšia veľká príležitosť vyrovnať skóre bola o 11 minút neskôr, v 37.minúte. Bojovný Ľuboš Pitel sa dostal do úniku, kde ho však zastavil nečakaný hvizd rozhodcu, keď čiarový rozhodca odmával ofsajdové postavenie nášho hráča. Treba však povedať, že tento verdikt nebol správny, pretože v dvoreckej obrane sa zabudol jeden stopér a hra preto mala pokračovať. Náš hráč by tak stál sám zoči-voči brankárovi Bulákovi... No vtedy už naša hra gradovala. Medzitým došlo v 32.minúte k ďalšiemu vynútenému striedaniu, keď mladého stopéra Petra Bartoňa, ktorý mal bolesti v chrbte, vystriedal skúsený Miloš Jakal. Nakoniec to vyvrcholilo v 42.minúte, keď opäť faul na Ľuboša Pitela v šestnástke bol ohodnotený pokutovým kopom pre domácich. Loptu si k bielemu bodu položil snaživý Milan Jánošík, ktorý zo zle kopnutej penalty napokon z dorážky vyrovnal stav zápasu na 1:1. V druhom polčase sa očakávala prevaha domácich hráčov, no opak bol pravdou! Už v 46.minúte schladil domácich hosťujúci útočník Gabaj, ktorý unikol po pravej strane a asi z 20 metrov po dobre umiestnenej strele pri tyčku dostal hostí opäť do vedenia 2:1. Tento rýchly gól hneď po vybehnutí hráčov z kabín dodal Dvorcu sebavedomie a sústredil na najmä na pozornú obranu. Tá bola takmer bez chyby, avšak niekedy si aj obrana hostí musela pomôcť nedovolenými zákrokmi, pričom jeden taký bol v 51.minúte ohodnotený žltou kartou po faule na Martina Slováka. Následný priamy kop Michala Masára však dokázal múr zblokovať. Práve Martina Slováka nahradil na ihrisku v 62.minúte Vladimír Mikuška. Ako zápas ďalej bežal, s miernou prevahou na našej strane, tým viacej to iskrilo aj medzi hráčmi. Jeden roztržka v 68.minúte sa skončila žltou kartou aj pre nášho obrancu Juraja Smolku. V tejto minúte došlo aj k tretiemu striedaniu na našej strane, keď Michala Jánošíka, ktorý výkonom príliš neoslnil, vystriedal Peter Mikloš. Po týchto momentoch to opäť začalo byť viac-menej v našej prevahe, pričom sa "baníci" snažili streliť gól hlavičkami a dorážkami z centrovaných lôpt. Jedna taká šanca sa naskytla v 73.minúte, keď center vyslaný Michalom Masárom len tesne letel okolo Jozefa Petruša, ktorému chýbalo niekoľko centimetrov. Postupom času to začalo iskriť najmä medzi hráčmi Dvorca, čo sa plne ukázalo v 78.minútem, kedy hosťujúci záložník Zaťko dostal najskôr za faul žltú, a následne za protesty a vulgárne slová na rozhodcu aj druhú žltú a teda automaticky červenú kartu a musel ísť pod sprchy. Dvorec teda dohrával s 9 mužmi v poli. Túto prevahu však už nedokázal domáci celok využiť k vyrovnaniu a mužstvo Dvorca, ktoré vedie bývalý hráč Baníka, Pavol Bernolák, sa tak mohlo tešiť z cenného víťazstva 2:1. Za zmienku stojí ešte fakt, že zápas videlo až 190 platiacich fanúšikov, čo bola zatiaľ najvyššia návšteva v tejto sezóne v celej II.triede.
DIVÁCI: 190
ROZHODCA: Záhumenský Martin
3 NAJLEPŠÍ HRÁČI: Jánošík Milan, Pitel Ľuboš, Bolfa Michal
ZOSTAVA (zľava doprava): Kopčan /1/ - Bartoň /2/, od 32.minúty Jakal /13/, Bolfa /3/, Smolka /4/, Mikuška Radoslav /5/ - Ďurkáč Ivan /7/, od 5.minúty Petruš /15/, Masár /10/, Jánošík Milan /6/, Jánošík Michal /8/, od 68.minúty Mikloš /12/ - Pitel /9/, Slovák /11/, od 62.minúty Faltus /14/
KAPITÁN: Pitel Ľuboš
ROZOSTAVENIE: 4-2-2
ĎALŠÍ NÁHRADNÍCI: Baco Michal /18/, Mikuška Vladimír /16/
ABSENTOVALI: Závoďan Vlastimil, Závoďan Jaroslav, Šutiak Ján, Oravec Tomáš
Haláčovskí futbalisti (v zelenom): vľavo Peter Mikloš, vpravo Miloš Jakal