Rypák Marián (21 | 29%)
Božik Dominik (1 | 1%)
Kopčan Peter (2 | 3%)
niekto iný (14 | 20%)
Zápas medzi Šišovom a TJ Baník Haláčovce - Otrhánky sa pre trest Šišova musel odohrať na neutrálnej pôde a tak si oba kluby vybrali za miesto konania zápasu ihrisko v Zlatníkoch. Tím Baníka bol odhodlaný vrátiť sa domov s plným bodovým ziskom a získať tak 3 veľmi cenné body do tabuľky. Lenže musel oželieť absenciu viacerých hráčov zo základnej zostavy... Zápas sa vyvíjal vo veľmi rýchlom tempe už od začiatku s množstvom únikov do šestnástky súpera na každej strane. Bol vidieť, že gól už visí vo vzduchu. Toho sa diváci dočkali už v 3.minúte, kedy po ľavej strane unikol záložník Šišova a následne pekným lobom pod brvno poslal Šišov prvýkrát v zápase do vedenia 1:0. Tento stav však vydržal len do 5.minúty, kedy Michal Masár po peknej strele zblízka k ľavej tyči vyrovnal na 1:1. Po tomto okamihu bol zápas viacmenej vyrovnaný s rýchlimi brejkami na oboch stranách s propagačnými strelami. Postupne sa stupňovalo aj napätie a agresivita, za ktorú bol v 18.minúte ako prvý potrestaný obranca Marek Faltus z Baníka. V zápase bolo vidieť aj množstvo pekných únikov po čiare, ktoré prevažovali viacej na strane "hosťujúceho" celku. Jeden sa takmer vydaril. V 18.minúte unikol po ľavej strane záložník Radoslav Mikuška, ktorý sa prekľučkoval až do šestnástky, aby následne nahral Michalovi Masárovi, no ten zo vzdialenosti asi 10 metrov vystrelil nad bránu Šišova. Ďalšia vážnejšia príležitosť prišla 29.minúte, kedy mal ideálnu príležitosť otočiť skóre v prospech Baníka záložník Vladimír Mikuška z priameho kopu, ktorý napokon skončil zblokovaním múru. Ďalší priamy kop mal Baník v dispozícii v 31.minúte, kedy bol tvrdo faulovaný Ľuboš Pitel, pričom tento faul bol ohodnotený žltou kartou. Realizátor priameho kopu, Michal Masár, však lotu napálil len do stojaceho múru. Ľuboš Pitel sa ocitol v dobrej príležitosti v 34.minúte, kedy z ostrého uhla z ľavej strany loptu nápalil do siete, škoda len že z vonkajšej strany. Ďalšia šanca, opäť z priameho kopu, sa naskytla v 36.minúte, kedy bol pridržaný aktívny Ľuboš Pitel. K realizácii štandardnej situácie sa postavil záložník Milan Jánošík, ktorý však vystrelil asi 3 metre nad bránu brankára Šišova. V 42.minúte nasledoval ďalší priamy kop Baníka, opäť po faule na neúnavného Ľuboša Pitela, ktorý bol zahrávaný Michal Masárom. Napokon však opäť z toho nič nebolo, skončilo sa to zblokovaním múru. V doterajších štyroch zápasoch sezóny sa stalo, že hráči Baníka inkasovali gól buď na konci polčasu, alebo zápasu. Tentokrát však strelcami boli práve hráči TJ Baník Haláčovce-Otrhánky. Ostrý zákrok na Radoslava Mikušku v šestnástke rozhodca posúdil ako nedovolený a nariadil pokutový kop a obrancu Šišova ešte potrestal žltou kartou. Penaltu si vzal na starosti brankár František Kopčan, ktorý s dávkou šťastia napokon otočil skóre zápasu v prospech Baníka na 2:1 pol minúty pred koncom polčasu. "Domáci" celok vybehol do druhého dejstva s cieľom aspoň vyrovnať stav zápasu, no toho sa do konca zápasu udialo omnoho viacej... Prvýkrát Šišov pohrozil už v 46.minúte, kedy rohový kop po následnej hlavičke hráča Šišova skončil na brvne brány Haláčoviec-Otrhánok. Remíza 2:2 sa uskutočnila v 49.minúte, kedy naša nedôsledná obrana neubránila hlavičkújuceho hráča Šišova, ktorý pohodlne strelil gól. V 55.minúte došlo k jedinému striedaniu na strane Baníka, kedy mladého obrancu Marka Faltusa nahradil skúsený Miloš Jakal. To však nebol jediný zaujímavý moment z tejto minúty, pretože po faule na Ľuboša Pitela sám postihnutý trafil z priameho kopu priam dokonale a poslal tak výber Baníka do vedenia 3:2. Nič to nebolo platné, dieravá obrana kapitulovala už o minútu neskôr, v 56.minúte, keď po rýchlej kontre Šišov vyrovnal na 3:3. Tento stav vydržal do 63.minúty, kedy opät vrátil vedenie pre "hostí" obranca Radoslav Mikuška, ktorý si nabehol na center Milana Jánošíka a po spracovaní loptu s dostatočnou razanciou poslal do brány. 4:3 pre Baník. Že zápas to je vskutku nezvyčajný, sa opäť ukázalo už v 70.minúte, kedy Šišov vyrovnal na 4:4. Ba čo viac, v 73.minúte sa po druhýkrát v zápase ujal vedenia, tentokrát v pomere 5:4. Následne však gólom odpovedal Peter Mikloš, ktorý v 77.minúte vyrovnal už na 5:5 ! Do konca zápasu sa futbalisti Baníka Haláčovce - Otrhánky pokúšali definitívne rozhodnúť zápas vo svoj prospech, no obrana Šišova, ktorá ku koncu už fyzicky odpadla, nakoniec remízový stav ubránila. Tento divoký výsledok určite nepotešil ani samotných hráčov a už vôbec nie funkcionárov TJ Baník Haláčovce - Otrhánky, ktorý verili v zisk plných 3 bodov, o ktoré sa Baník pokúsi o týždeň v nedeľu v domácom súboji s Prusmi, pričom tento zápas je považovaný nielen za derby kola, ale aj ako "existenčný" pre Baník ak chce živiť postupové ambície...
DIVÁCI: 70
ROZHODCA: Ladický Jozef
3 NAJLEPŠÍ HRÁČI: Pitel Ľuboš, Mikuška Radoslav, Bartoň Peter
ZOSTAVA: Kopčan /1/ - Faltus /4/, od 55.minúty Jakal /12/, Bartoň /3/, Mikuška Radoslav /5/, Jánošík Michal /2/ - Jánošík Milan /6/, Mikloš Peter /7/, Petruš Jozef /8/, Masár /10/ - Mikuška Vladimír /11/, Pitel /9/
KAPITÁN: Pitel Ľuboš
ROZOSTAVENIE: 4-4-2
ĎALŠÍ NÁHRADNÍCI: Baco Michal /18/
ABSENTOVALI: Bolfa Michal, Šutiak Ján, Smolka Juraj, Slovák Martin, Závoďan Jaroslav, Závoďan Vlastimil, Oravec Tomáš, Ďurkáč Ivan /dlhodobé zranenie/