Rypák Marián (21 | 29%)
Božik Dominik (1 | 1%)
Kopčan Peter (2 | 3%)
niekto iný (14 | 20%)
Naši futbalisti nastupovali do zápasu s Hornými Našticami s presvedčením, že konečne zlomia domáce prekliatie a naplno zabodujú na domácom ihrisku. Už od začiatku pre to robili všetko. Mali iniciatívu a prevahu po celý zápas s neustálym pohybom, čo sa ukázalo už v 14.minúte, kedy z rohového kopu otvoril skóre hlavou Peter Mikloš. Keď v 28.minúte zvýšil náš kapitán Ľuboš Pitel na 2:0, domáci priaznivci už nepochybovali u víťazstve domácich. Navyše, keď náš brankár kryl len pár slabých pokusov z hranice šestnástky, ktoré však boli viac-menej len propagačné. Oproti tomu Baník sa prezentoval veľkým počtom streleckých pokusov, z ktorých za zmienku stojí prudká strela zo šestnástky v 37.minúte, ktorú vyslal Peter Bartoň, no tá len presvišťala ponad brvno hosťujúcej brány. Prvý polčas sa končil obrovským náporom našich striel, z ktorých však napokon ani jedna neprešla do brány Horných Naštíc. Najkrajšia akcia však prišla v 44.minúte, kedy sa z pravej čiary do šestnástky prekľučkoval behavý Michal Masár a bombou popod brvno do stredu brány zvýšil už na 3:0 pre TJ Baník Haláčovce-Otrhánky. Treba povedať, že za oživením hry domáceho celku mal podiel aj Vlastimil Závoďan, ktorý si odbyl svoj debut v tejto sezóne a nie hociaký... Na ihrisku ho bolo cítiť, neustále behal, získaval lopty, podporoval ofenzívu, ale aj sa poctivo vracal do obrany. Možno povedať, že tohto zápasu si spravil vlastnú show. Tá bola okorenená aj pekným gólom v 46.minúte, keď sa šikovne prekľučkoval cez troch hráčov až do šestnástky a strelou pri ľavú tyčku zvýšil už na 4:0 pre domácich. To však z jeho strany nebolo všetko ! V 57.minúte prudko vystrelil zo šestnástky Ľuboš Pitel a práve on z dorážky zvyšoval na hrozivých 5:0. A nakoniec mala hviezda zápasu svoj podiel na víťazstve aj pri šiestom góle v 81.minúte, kedy z jeho rohového kopu hlavičkoval pod brvno Peter Mikloš a tým aj uzavrel debakel Horných Naštíc. Treba podotknúť, že svoju premiéru v sezóne si odbyl aj brankár Michal Baco, ktorý striedal Františka Kopčana v 76.minúte.
DIVÁCI: 50
ROZHODCOVIA: Bežo Ivan, Farkaš Jaroslav
3 NAJLEPŠÍ HRÁČI: Závoďan Vlastimil, Mikloš Peter, Masár Michal
ZOSTAVA (zľava doprava): Kopčan /22/, od 76.minúty Baco /18/ - Oravec /4/, Bolfa /3/, Bartoň /5/, od 71.minúty Jánošík Michal /12/, Mikloš /2/ - Jánošík Milan /6/, Slovák /7/, Masár /10/, Petruš /8/ - Závoďan Vlastimil /11/, Pitel /9/, od 67.minúty Mikuška Vladimír /13/
KAPITÁN: Pitel Ľuboš / Bolfa Michal/
ROZOSTAVENIE: 4-4-2
ĎALŠÍ NÁHRADNÍCI: -
ABSENTOVALI: Mikuška Radoslav, Smolka Juraj, Faltus Marek, Jakal Miloš, Šutiak Ján, Závoďan Jaroslav, Ďurkáč Ivan /dlhodobé zranenie/