Rypák Marián (21 | 29%)
Božik Dominik (1 | 1%)
Kopčan Peter (2 | 3%)
niekto iný (14 | 20%)
V IX.kole II.triedy okresu BN sa domáci celok stretol s 3. celkom tabuľky - TJ Sokol Pravotice. Podľa papierových predpokladov boli favoritmi hostia, no domáci toto nijak nebrali do úvahy a už od začiatku sa do súpera zatlačili a boli hosťom viac ako vyrovnaný protihráč. Bol to práve domáci Baník, ktorý si ako prvý vytvoril vážnejšiu príležitosť. V 6.minúte letela centrovaná lopta zprava na hlavu Milana Jánošíka, ktorý však z 11 m hlavičkoval mimo pravú tyč. Lenže, už o 3 minúty neskôr, v 9.minúte, pohrozili aj hostia, kedy prudkú strelu z hranice šestnástky tečoval domáci obranca Peter Mikloš takmer do vlastnej brány. V 11.minúte kopali domáci priamy kop, ktorý zahrával Michal Bolfa. Jeho nakopnutá lopta do šestnástky sa skončila poriadnym závarom pred brankárom hostí. Vzápätí z protiútoku však mohli otvoriť skóre hostia, no vysokú loptu pred útočníkom stihol odhlavičkovať práve Michal Bolfa. V 13.minúte však prišla pekná situácia ako blesk z jasného neba, kedy nenápadná strela do vinkla z 25 metrov z pravého uhla, ktorú vyslal behavý Michal Masár, skončila až v sieti. Domáci sa tak ujali vedenia 1:0. Po tomto inkasovanom góle však iniciatívu a prevahu si pomaly začali vytvárať hostia. Prvá akcia, ktorá vyzerala pre hostí nádejne, vznikla v 25.minúte, kedy sa do rýchleho brejku dostal hosťujúci útočník, no brankár Kopčan včas stihol vybehnúť a loptu odkopol za postranú čiaru. V 30.minúte sa pokúsil prekvapiť brankára hostí Vlastimil Závoďan, avšak jeho strela z 20 metrov však bola viac-menej propagačná. Hostia svoj tlak naďalej stupňovali, pričom to bola len otázka času, kedy vyrovnajú. To sa im podarilo v 33.minúte, kedy strelu zo šestnástky brankár Kopčan vyrazil pred seba a nikým nebránený Marián Jakal, ktorý mimochodom prestúpil pred touto sezónou do Pravotíc práve z Baníka, dorazil loptu do brány a vyrovnal na 1:1. Ďalšia vážnejšia príležitosť hostí sa naskytla už o minútu neskôr, no opäť ju vyriešil až brankár Kopčan, ktorý svoje mužstvo neraz podržal, najmä v rozpatí od 34. do 36.minúty, kedy dokázal vyraziť najmenej 3 gólové strely !!! V 37.minúte však aj napriek prevahe hostí mali šancu aj domáci. Konkrétne Michal Masár, ktorý však z ostrého uhla vystrelil nepresne. V 45.minúte prišla pohroma pre domácich, kedy si vlastný gól strelil po strele hostí obranca Peter Mikloš - 1:2. To však nebolo všetko! Ešte väčšia pohroma prišla v nadstavenom čase, kedy nikým nebránený útočník zblízka zvýšil vedenie hostí na 3:1. Cez polčas urobil domáci tréner Parkan dve striedania, kedy brankára Františka Kopčana, ktorý sa zranil v hlavičkovom súboji, nahradil Michal Baco, resp. namiesto Radoslava Mikušku nastúpil Vladimír Mikuška. V 58.minúte sa niečo s výsledkom pokúšal urobiť snaživý Michal Masár, ktorého strela z 20 metrov však neohrozila brankára Pravotíc. V 61.minúte mal ďalšiu šancu Michal Masár, no jeho hlavička z rohového kopu však letela mimo bránu. O minútu na to mal ďalšiu šancu najlepší hráč domácich Michal Masár, no jeho prudká strela napokon bola zblokovaná. v 67.minúte došlo k vyostrenej situácii, kedy bol jasne a nešetrne faulovaný domáci Vlastimil Závoďan, avšak rozhodca tento zákrok neocenil ani žltou kartou, čo sa nepáčilo najmä faulovanému, ktorý sa pustil do potýčky s hráčmi Pravotíc. Následný priamy kop, ktorý zahrával sám faulovaný, brankár s námahou vyrazil pred seba, no napokon ani z tejto šance gól nepadol. Od tejto chvíle si už hostia udržovali svoj náskok, pričom ho mohli ešte navýšiť v 70.minúte, avšak prekopli odkrytú domácu bránu. Všetko si však vynahradili v 71.minúte, kedy po faule brankára Baca zvýšili z pokutového kopu na 4:1. V 73.minúte došlo k tretiemu striedaniu v domácom tíme, kedy Michala Jánošíka nahradil Ján Šutiak. O minútu neskôr, v 74.minúte, si ďalšiu vážnejšiu príležitosť vytvorili hostia no náhradný brankár Michal Baco nebezpečnú strelu z 20 metrov s prehľadom chytil. V ďalšej šanci sa ocitli hostia v 77.minúte, no brankár Baco dokázal strelu zblízka pekne vyraziť. Keď už sa zdalo, že hostia sa uspokoja aj s dvojgólovým náskokom, prišla ďalšia rana pre domácich. V 79.minúte vystrelil z 25 metrov Marián Jakal, ktorý elegantnou strelou do "šibenice" stanovil na konečných a zahanbujúcich 5:1 pre hostí. Jedna, a posledná, šanca na skorigovanie výsledku sa naskytla v 83.minúte Michalovi Masárovi, no jeho strela z uhla bola vyrazená do rohu. V 89.minúte sa opäť vyznamenal brankár Baco, ktorý opäť zblízka vyrazil loptu pred hosťujúcim útočníkom. Tento zápas možno označiť viacerými synonizmami ako hanba, katastrofa, debakel, avšak spytovať si svedomie je nutné u hráčov samých...
DIVÁCI: 100
ROZHODCOVIA: Gendiar Dalibor, Ondruš Roman
3 NAJLEPŠÍ HRÁČI: Masár Michal, Kopčan František, Baco Michal
ZOSTAVA (zľava doprava): Kopčan /1/, od 46.minúty Baco /18/ - Mikloš /2/, Jánošík Michal /5/, od 73.minúty Šutiak /15/, Bolfa /3/, Oravec /4/ - Petruš /8/, Jánošík Milan /6/, Masár /10/, Mikuška Radoslav /7/, od 46.minúty Mikuška Vladimír /13/ - Závoďan Vlastimil /11/, Pitel /9/
KAPITÁN: Pitel Ľuboš
ROZOSTAVENIE: 4-4-2
ĎALŠÍ NÁHRADNÍCI: -
ABSENTOVALI: Bartoň Peter, Smolka Juraj, Slovák Martin, Závoďan Jaroslav, Faltus Marek, Jakal Miloš, Ďurkáč Ivan /dlhodobé zranenie/
V červeno-čiernom bývalý hráč TJ Baník a autor 2 gólov - Marián Jakal; v bielom drese domáci Michal Masár
Domáci hráči v akcii: vľavo pri lopte Peter Mikloš, oproti nemu Vlastimil Závoďan, prizerajú sa Michal Jánošík /5/ a Milan Jánošík /6/
V zábere domáci hráči: Jozef Petruš /8/ a Vlastimil Závoďan /11/, vzadu pri lopte Ľuboš Pitel
Domáci po prerušení hry: Jozef Petruš /8/, Michal Jánošík /5/, Milan Jánošík /6, napravo Peter Mikloš a vzadu Tomáš Oravec