Rypák Marián (21 | 29%)
Božik Dominik (1 | 1%)
Kopčan Peter (2 | 3%)
niekto iný (14 | 20%)
Úvodné jarné kolo prinieslo konfrontáciu medzi domácim Baníkom a hosťujúcou Žitnou - Radišou. Hralo sa za silného vetra, čo bol hlavný faktor toho, že oba tímy si na začiatku zápasu nevytvorili žiadne príležitosti. Prvé náznaky šance boli až v 13.minúte, kedy domáci záložník Milan Jánošík peknou točenou strelou do ľavej spojnice z priameho kopu takmer otvoril skóre. Rovnako ďalšia šanca o 3 minúty tentoraz na opačnej strane volala po góle, kedy domáci brankár s veľkou dávkou úsilia vyrazil prudkú strelu. Ako sa vraví "do tretice všetko dobré" vyšlo v 20.minúte, kedy nakopnutá lopta domácej obrany doletela aj za pomoci vetra až do šestnástky Žitnej - Radiše, kde ju po zemi poslal do siete Juraj Smolka. Čo však u domácich viazlo, bola presná prihrávka. Túto slabinu mohli hostia pretaviť na vyrovnanie v 23.minúte, kedy sa do vyloženej šance dostal útočník hostí, no loptu z jeho nohy v "päťke" domácich včas odkopol vracajúci sa Milan Jánošík. V 28.minúte však pre zmenu tvrdo vypálil Michal Masár, no jeho bomba vďaka zblokovaniu obrancu Žitnej - Radiše nenašla cieľ. O minútu však opäť pohrozili hostia, kedy v ďalšej sľubnej šanci musel zachrániť krajný obranca Tomáš Oravec, ktorý loptu šikovne vypichol. Najväčší prievan domácej obrane robil útočník Tomáš Dúbravka, ktorý takmer vyrovnal v 33.minúte, avšak zastavil ho až brankár domáceho celku František Kopčan, ktorý stihol včas vybehnúť. V prvej väčšej šanci v 37.minúte sa ocitol aj útočník Baníka a kapitán v jednej osobe Ľuboš Pitel, avšak jeho tvrdá strela z hranice šestnástky trafila len gólmana hostí. Ďalšia šanca Žitnej - Radiše na vyrovnanie skóre sa črtala v 43.minúte, no v poslednej chvíli zastavil útok hostí na poliacej čiare domáci predstopér Radoslav Mikuška, čo bol posledný väčší vzruch úvodného polčasu. Po prestávke to už bolo viacmenej v réžii domácich, ktorý začali hrať smelšie, pôsobivejšie a pomaly preberali iniciatívu. Ubehli 2 minúty, kedy mal ďalšiu šancu navýšiť skóre Ľuboš pitel, lenže jeho hlavička zblízka skončila na brvne hosťujúcej brány. V 49.minúte po ľavej strane unikol domáci Ivan Ďurkáč, ktorý poslal do vápna prudký center, na ktorý sa snažil vyskočiť Ľuboš Pitel, no chýbali mu centimetre. Hostia si na chvíľu od tlaku oddýchli v 52.minúte, kedy propagačný strelecký pokus z diaľky smerujúci na bránu domácich bez problémov brankár chytil. V 55.minúte prišla sporná situácia v šestnástke hostí, kde bol faulovaný Ľuboš Pitel, avšak rozhodca nechal pokračovať v hre. Brankára hostí sa snažil v 57.minúte pokoriť aj Milan Jánošík, lenže jeho strelu z hranice šestnástky pod brvno brankár chytil. Náznak šance mali aj hostia v 62.minúte, kedy útočník Žitnej - Radiše vypálil tvrdo z hranice pokutového územia, no veľmi vysoko nad bránu. Obrovskú príležitosť na vsietenie druhého gólu mal Ľuboš Pitel, no z "päťky" nastrelil len brvno. V ďalšom úniku po pravom kraji v 68.minúte, kedy profitoval z elegantnej prihrávky od Michala Masára, jeho krížna strela tesne minula pravú tyč. Už o minútu neskôr sa snažil zmeniť stav aj strelec dovtedy jediného gólu Juraj Smolka, avšak jeho tvrdý projektil z 20 metrov letel nad brvno. V 70.minúte došlo k prvému striedaniu Baníka, kedy namiesto Jozefa Petruša naskočil do hry Michal Jánošík. Navýšeniu skóre v 75.minúte pre domácich zabránil obranca hostí, ktorý včas dokázal vypichnúť loptu a odkopnúť na roh Ivanovi Ďurkáčovi, ktorý sa už predieral pred bránu hostí. Vzápätí však z následného rohu zvýšil na 2:0 obranca Michal Bolfa, ktorý z voleja poslal loptu do siete. Druhá výmena hráčov prišla v 77.minúte. Namiesto Ivana Ďurkáča prišiel na trávnik Vlastimil Závoďan. Náskok domácich sa mohol navýšiť v 81.minúte. Michal Masár z dobrých 25 metrov mierenou prízemnou strelou pri pravú tyč natiahol brankára Žitnej - Radiše, ktorý si poradil s veľkou námahou a musel vyrážať na roh. Na následný roh najvyššie vyskočil Ľuboš Pitel, avšak jeho hlavička si našla len náručie brankára. Ďalšia veľká príležitosť sa pre kapitána Baníka vyskytla v 84.minúte, kedy prudkú polovysokú strelu z jeho kopačky musel brankár vyraziť opäť na roh, z ktorého po zahratí nebezpečne vystrelil Milan Jánošík. V defenzíve hostí to horela jedna radosť, pričom väčšinu plameňov musel hasiť až ochranca svätyne. Čiastočné vysýchnutie pre hostí nastalo v 86.minúte, kedy v domácom tábore sa udiala posledná výmena hráčov. Strelca prvého gólu nahradil Martin Slovák. Známe "nedáš - dostaneš" za predchádzajúce nepremenené šance sa potvrdilo v 88.minúte, kedy hosťujúci záložník bombou z hranice šestnástky do ľavej šibenice vykresal iskierku nádeje pre svoje mužstvo. Nakoniec sa však už nič závažné nestalo a dráma sa nekonala. Domáci mohli oslavovať víťazstvo a zisk troch bodov. Navyše, do jari vstúpili úspešne aj s novými červenými dresmi.
DIVÁCI: 80
ROZHODCOVIA: Bolfa Jozef, Farkaš Jaroslav
3 NAJLEPŠÍ HRÁČI: Bolfa Michal, Jánošík Milan, Masár Michal
ZOSTAVA (zľava doprava): Kopčan /1/ - Smolka /3/, od 86.minúty Slovák /13/, Mikloš /2/, Bolfa /5/, Oravec /4/ - Mikuška /11/ - Ďurkáč /7/, od 77.minúty Závoďan /14/, Masár /10/, Jánošík Milan /6/, Petruš /8/, od 70.minúty Jánošík Michal /12/ - Pitel /9/
KAPITÁN: Ľuboš Pitel
ROZOSTAVENIE: 4-1-4-1
ĎALŠÍ NÁHRADNÍCI: Baco Michal /22/
ABSENTOVALI: Mikuška Vladimír, Jakal Miloš, Faltus Marek, Závoďan Jaroslav