Rypák Marián (21 | 29%)
Božik Dominik (1 | 1%)
Kopčan Peter (2 | 3%)
niekto iný (14 | 20%)
V XIX.kole sa stretli celky, ktoré v predošlom kole získali po bode. Preto sa čakalo, kto v tomto kole zaboduje naplno. Ako sa neskôr ukázalo, šlo o najemotívnejší zápas Baníka v doterajšom priebehu sezóny. Zápas mal od začiatku svižné tempo, o čom svedčí fakt, že prvá šanca prišla už v úvodných sekundách prvej minúty. Akciu začal domáci záložník, ktorý poslal peknú prihrávku do behu cez Michala Bolfa spoluhráčovi v útoku, no brankár Tomáš Oravec, zastupujúci zranenú jednotku Františka Kopčana, chytil včasným vybehnutím. Vzápätí po jeho odkope sa dostal k lopte Ľuboš Pitel, no jeho strela letela mimo brány. Tejto šanci kontroval o minútu Ivan Ďurkáč, jeho projektil z diaľky letel nad. Ďalšia šanca z 3.minúty však už mala gólový kontext. Prízemná strela pri tyč z hranice šestnástky znamenala vedenie 1:0 pre domácich. To sa mohlo navýšiť v 7.minúte, kedy v obrane hostí chyboval neistý Peter Mikloš, no domáci to nedokázali využiť. Čo sa nepodarilo domácim, vyšlo v 10.minúte hosťom. Tvrdú strelu Martina Slováka vyrazil brankár nad bránu, no z následného rohového kopu hlavou vyrovnal kapitán Ľuboš Pitel. Takýto stav však mohol vydržať len do 12.minúty, kedy sa v obrovskej šanci ocitli domáci, no brankár reflexívne a šikovne vyrazil. O minútu na to pekná ďalekonosná strela domácich smerujúca presne do "vinkla" napokon skončila v náručí brankára. Muž s rukavicami bol opäť v permanencii v 16.minúte, kedy musel vysokú strelu zrážať na roh. Prišla však 24.minúta a domáci opäť viedli. Dvaja hráči Horných Naštíc urobili zo štyroch hráčov hostí bezmocných snehuliakov, poľahky sa zbavili aj bezmocného brankára a bezproblémovo usmernili loptu do siete. Počas necelej minúty vzniklo ďalšie nebezpečenstvo v obrane hostí, po faule Martina Slováka. Následný priamy kop však bol zblokovaný. V 31.minúte prišlo opäť vyrovnanie zásluhou Michala Bolfu, ktorého ďaleký priamy kop po faule domácich doletel až do brány, pričom brankára Horných Naštíc pomýlil pohyb Ľuboša Pitla, ktorý kontroloval smer lopty. V 33.minúte boli blízko k opätovnému vedeniu domáci, kedy hlavička útočníka lízala spojnicu brány. Ďalšia príležitosť v 35.minúte však už znela gólovo, tentoraz pre hostí. Ľuboš Pitel zblízka vypálil, brankár síce vyrazil, no obrancovia nešťastne dokopli do vlastnej brány. Dvojgólové vedenie sa však prvýkrát v zápase podarilo hosťom. V 40.minúte peknou hlavičkou Vlastimil Závoďan zvyšoval na 4:2 z pohľadu hostí. Opäť o minútu sa však mohli radovať aj domáci, no ďalekonosný prudký priamy kop trafil ľavú spojnicu. Hostia mohli za to, že neinkasovali kontaktný gól, ďakovať brankárovi Tomášovi Oravcovi, ktorý zlikvidoval i strelu zblízka, ktorej autorom bol odchovanec a bývalý hráč Baníka Andrej Chromík. Po polčasovom hvizde tak bolo skóre 2:4. Ale nie dlho... V 49.minúte opät vyrážal strelu brankár Oravec, no vzápätí nikým neatakovaný domáci strelec nemal problém doraziť do siete. Tento kontaktný gól na 3:4 dodal domácim nové sily a energiu, z čoho pramenil následný tlak i príležitosti. Primárna vznikla v 53.minúte, kedy závar a nedorozumenie v hosťujúcich radoch vyriešil odhlavičkovaním až Peter Mikloš. Domáci však hosťujúce hradby pokorili len niekoľko sekúnd po poslednom zmätku v obrane hostí. Michal Bolfa zastavil nedovolene prenikajúceho útočníka Horných Naštíc a hlavný arbiter nariadil prísny pokutový kop, ktorý domáci bombou pod brvno bezpečne premenili. Plynula 59.minúta a s ňou oheň v obrane hostí, ktorý hasil až ochranca svätyne a najväčší hrdina Baníka Tomáš Oravec včasným zachytením lopty, keď sa sám na neho rútil domáci útočník vyhnúci sa ofsajdovej pasci. Domácim to takmer vyšlo v 61.minúte, kedy prízemná strela veľmi tesne míňala tyč. Tesne, avšak vedľa spojnice, letela aj strela zo 63.minúty s rukopisom Martina Slováka z hosťujúceho mužstva. Počas týchto okamihov začali prvé horúce chvíľky na trávniku i mimo neho, ktorých hlavným dôvodom boli neregulárne rozhodnutia hlavného arbitra i jeho asistenta na čiare. Ako príklad znie šanca domácich v 75.minúte, kedy sa pokračovalo v hre, ktorá vznikla z veľkého ofsajdového postavenia domáceho útočníka. Následná strela letela nad bránu. O minútu na to dostal žltú kartu za poznámky na adresu rozhodcu Martin Slovák. Domáci zahrávali v 78.minúte priamy kop, zblokovaná lopta si zase našla hráča domáceho mužstva, no jeho krížna strela letela nad priestor medzi tromi žrďami. Atmosféra v zápase čoraz viac pripomínala hrniec s vriacou vodou, ktorý mu zakrátko vykypieť. Násilie doslova viselo vo vzduchu. Stupňovalo sa najskôr v 83.minúte, kedy domáceho hráča rútiaceho sa na bránu nedovolene zastavil až vybehnutý brankár Oravec tesne pred hranicou pokutového územia. Po verdikte muža v čiernom musel ísť faulujúci predčasne z ihriska. Na jeho miesto prišiel náhradník Michal Baco, ktorý nahradil strelca štvrtého gólu Vlastimila Závoďana. Kvôli predchádzajúcej inkriminovanej situácii sa ďalej hralo až v 87.minúte, kedy hostia, logicky, zahrávali nádejný priamy kop z bezprostrednej blízkosti. Ten brankár Baco vyrazil nad seba, aby následne loptu odkopol preč z pokutového územia, no na rozhraní sa jej opäť zmocnili domáci, ktorý však vysoko prestrelili. Ako sa už spomínalo stupňovanie atmosféry, to vyvrcholilo v nadstavenom čase po neprávom odpískanej penalte po údajnom faule stopéra Baníka Michala Bolfu. To veľmi prekážalo, prirodzene, priaznivcom hostí. Spravodlivosť však slepá nie je, pretože domáci hráč napállil loptu len do tyče. Po konečnom hvizde tak hostia získali bod, naopak domáci dva stratili. Treba však povedať, že nebyť zbabraného druhého dejstva v podaní hráčov hostí, keďže do polčasu viedli 4:2, domov by sa vrátili s plnou taškou. Futbal sa však hrá na dva polčasy... Ďalšia príležitosť zvíťaziť bude pre Baník v nedeľu 5.júna, kedy od 17.30 hod. hostí nevyspytateľné Nedašovce, ktoré taktiež stratili dva body doma s Veľkými Držkovcami za remízu 2:2.
DIVÁCI: 60
ROZHODCOVIA: Chochula Ján, Mokráň Milan
3 NAJLEPŠÍ HRÁČI: Oravec Tomáš, Ďurkáč Ivan, Pitel Ľuboš
ZOSTAVA (zľava doprava): Oravec /1/, od 83. minúty Baco /22/ - Jánošík Michal /4, Mikloš /2/, Bolfa /5/, Závoďan Jaroslav /11/ - Jánošík Milan /6/, Slovák /3/, Ďurkáč /7/, Petruš /8/ - Závoďan Vlastimil /10/, hral do 87.minúty, Pitel /9/
KAPITÁN: Pitel Ľuboš
ROZOSTAVENIE: 4-4-2
ĎALŠÍ NÁHRADNÍCI: nikto
ABSENTOVALI: Kopčan František, Masár Michal /obaja zranenia/, Smolka Juraj, Mikuška Radoslav, Mikuška Vladimír, Jakal Miloš, Faltus Marek, Jakal Miloš