Rypák Marián (21 | 29%)
Božik Dominik (1 | 1%)
Kopčan Peter (2 | 3%)
niekto iný (14 | 20%)
Zápas jubilejného XV.kola ašpiroval na derby kola, a právom! Pred zápasom viseli emócie vo vzduchu, počas zápasu priamo na trávniku. Oba celky, no obzvlášť domáci, predvádzali pred početnou diváckou kulisou rýchly a kombinačný futbal už od úvodu, kedy sa na bránu vyrútil domáci útočník Peter Hano, no brankár František Kopčan včas vybehol. Na opačnej strane, v 5.minúte, Juraj Smolka volejom z hranice šestnástky netrafil priestor medzi tromi žrďami. V 7.minúte domáci zahrávali priamy kop, z ktorého zahrávajúci Lukáš Pastva trafil len náručie brankára. Nebezpečne a prudko vystrelil v 8.minúte po zemi domáci Kamil Hudec, no jeho pekný ďalekonosný pokus brankár efektívne vyrazil. V 11.minúte unikol po ľavej strane Peter Hano, no jeho prudký center odkopol Michal Jánošík. V 19.minúte to bol opäť čiperný domáci forvard, ktorého šikovný padáčik však minul hosťujúcu bránu. V 22.minúte domáci pohrozili z priameho kopu, no strela tesne letela mimo ľavej tyče. V šanci bol o dve minúty opäť Peter Hano, no strela z jeho kopačky z hranice šestnástky letela vysoko nad bránu. Domáci začínali mať miernejšie navrch, výsledkom toho bola v 32.minúte štandardná situácia v prospech Dvorca. Prudký projektil však odkopol Radoslav Mikuška. Čistú "tutovku" však domáci spálili v nadstavenom čase úvodného dejstva. Peter Hano asi z 11 metrov poslal loptu mimo poloprázdnej brány. Už na začiatku druhého polčasu prišla ďalšia šanca pre domáci po faule Petra Mikloša, ktorý za nedovolený zákrok dostal žlté napomenutie. Hosťujúce hradby sa domáci snažili pokoriť z priameho kopu prudkou strelou, ktorú s dávkou námahy a úsilia vyrazil brankár Kopčan. Domáci mali benefit vďaka svojim robustným postavám, čo sa ukazovalo v osobných súbojoch, v ktorých poväčšine víťazili. Hostia sa snažili otvoriť skóre v 49.minúte, kedy z 20 m pekne vystrelil z voleja Milan Jánošík, no strelu do stredu brány brankár Bulák zlikvidoval. Oba celky hrali variabilne a snažili sa umne a šikovne vsietiť úvodný gól. V 53.minúte prišla komplikovaná situácia pred bránou hostí, ktorú nakoniec vyriešil ochranca svätyne. V 56.minúte nastalo prvé striedanie na strane Baníka, kedy útočníka a kapitána Ľuboša Pitla nahradil Vlastimil Závoďan. Kapitánsku pásku po ňom prevzal Milan Jánošík. Domácu ofenzívu forsíroval aj stopér Martin Hrenák, ktorý v 57.minúte zahrával ďalší priamy kop. Jeho priama tvrdá strela do stredu brány si našla len náruč brankára Kopčana. V 60.minúte bol faulovaný prenikajúci hráč Baníka Jozef Petruš, a z následného priameho kopu vystrelil po zemi Milan Jánošík, no brankár pokus bezpečne chytil. V 63.minúte zahrávali priamy kop aj domáci. Lopty sa zmocnil stopér Hrenák, no ani z tejto situácie gól nepadol. V tejto pasáži naskočil do zápasu tréner Dvorca Pavol Bernolák, ktorý výrazne oživil už aj tak ofenzívnu hru domácich. Práve jeho hlavička v 65.minúte z priameho kopu letela tesne nad bránu hostí. O minútu na to prišlo k druhému striedaniu v mužstve Baníka. Namiesto Juraja Smolku nastúpil Martin Slovák. V 70.minúte mali príležitosť otvoriť skóre opäť domáci. Dušan Gabaj z priameho kopu však brankára Kopčana neprekonal. Hosťujúca defenzíva však napokon poľavila v 75.minúte, kedy prudký center z ľavej strany zluftoval obranca Michal Jánošík a domáci útočník Pavol Kozáček tak nemal problém loptu usmerniť do siete. V 77.minúte mali domáci príležitosť navýšiť skóre, no priamy kop Dušana Gabaja zblokovala hosťujúca obrana. V 82.minúte mali hostia šancu vyrovnať, no polovysoká strela Milana Jánošíka z hranice pokutového územia nenarobila domácemu gólmanovi väčšie starosti. Nádej hostí dorovnať skóre definitívne zhasla v 84.minúte, kedy bol za svoj výkon odmenený Peter Hano a pozemnou strelou uzatvoril skóre na 2:0 pre domácich. O minútu tréner Ladislav Parkan urobil aj posledné striedanie, kedy z ihriska odišiel Ivan Ďurkáč a prišiel Miloš Jakal. Domáci tak opäť potvrdili svoju úchvatnú sériu, ktorú natiahli už na 15 víťazných zápasov v rade. Treba však povedať, že Baník by si zaslúžil aspoň bod, pretože boli domácim dôstojným súperom. Snáď si body pripíšu na svoje konto už v nedeľu doma proti Šišovu.
DIVÁCI: 150
ROZHODCA: Majzlan Blažej
3 NAJLEPŠÍ HRÁČI: Kopčan František, Oravec Tomáš, Jánošík Milan
ZOSTAVA (zľava doprava): Kopčan /1/ - Jánošík Michal /5/, Mikloš /2/, Smolka /3/, od 66.minúty Slovák /13/, Oravec /4/ - Mikuška /11/ - Ďurkáč /7/, od 85.minúty Jakal /12/, Masár /10/, Jánošík Milan /6/, Petruš /8/ - Pitel /9/, od 56.minúty Závoďan /14/
KAPITÁN: Pitel Ľuboš /Jánošík Milan/
ROZOSTAVENIE: 4-1-4-1
ĎALŠÍ NÁHRADNÍCI: Baco Michal /18/
ABSENTOVALI: Mikuška Vladimír, Faltus Marek, Závoďan Jaroslav, Šutiak Ján