Rypák Marián (21 | 29%)
Božik Dominik (1 | 1%)
Kopčan Peter (2 | 3%)
niekto iný (14 | 20%)
Pred týmto kolom strácali domáci futbalisti na siedme Veľké Držkovce tri body, po zápase strácajú o bod viac, keďže nedokázali uspieť doma proti piatym Nedašovciam a naopak Veľké Držkovce doma remizovali s Veľkými Hosťami 3:3. Baník síce začal zápas dobre, veď už v 6.minúte krížne strieľal po zemi kapitán Ľuboš Pitel, avšak vedľa. Domáci, ktorým pre karty chýbali Tomáš Oravec a Vlastimil Závoďan, nastúpili s niektorými navrátilcami ako Vladimír Mikuška, Ján Šutiak či bývalý tréner Jaroslav Ďurech, pričom medzi tri žrde sa postavil nedoliečený František Kopčan. Domáca snaha vyvrcholila v 11.minúte, kedy strelu Martina Slováka si zrazil do brány hosťujúci obranca. To však bola najlepšia chvíľa domácich v celom stretnutí! Už v 19.minúte mohli hostia vyrovnať, no po peknom centri a ešte krajšom prudkom voleji reflexívne vyrazil brankár Kopčan. Nevyšlo to ani v 24.minúte, kedy strela z pravej strany letela mimo brány. Vzápätí po brankárovom odkope sa dostal do šance Ľuboš Pitel, ten však vysoko prestrelil. Do tretice to Nedašovčanom nevyšlo v 31.minúte, kedy z asi 10 metrov opäť chytil brankár Kopčan. Naopak, v 34.minúte mohol skóre navýšiť Ľuboš Pitel, hlavičkoval tesne mimo. Predsa len, opäť sa snažili udrieť hostia. V 36.minúte veľmi prudká strela narobila nemalé starosti domácemu gólmanovi, ktorý si s ňou nakoniec poradil. O necelú minútu na to sa pekne obtočil okolo obrancov strelec úvodného gólu, no strela do stredu brány chcela väčšiu razanciu. Čo sa však hosťom nedarilo takmer celý prvý polčas, vyšlo v 40.minúte. Napravo sa pekne uvoľnil rýchly útočník, ktorý sa prekľučkoval až do šestnástky a strelou pod vzdialenejší "vinkel" dorovnal skóre na 1:1. Pri zákroku sa zranil brankár Kopčan, ktorého musel nahradiť Michal Baco. Ten sa poriadne ani nezorientoval na trávniku a po pol minúte už musel loptu vyťahovať zo siete, po peknej pozemnej strele pri vzdialenejšiu tyč. Prestrelka mohla pokračovať v 42.minúte, no to by najskôr domáci kapitán musel dať čistú tutovku... Cez polčas prišlo k prvému striedaniu, kedy stopéra Michala Bolfu nahradil Ján Šutiak, pre ktorého to bol prvý zápas po dlhšom čase. V 49.minúte sa v sľubnej šanci po rohovom kope ocitol domáci Peter Mikloš, no jeho hlavička len preletela okolo tyče. V 52.minúte mali domáci možnosť kopať priamy kop, no jeho exekútor Jaroslav Závoďan trestuhodne prestrelil. V 55.minúte dostal žlté upozornenie Ľuboš Pitel, ktorý dostal prvú žltú kartu po predchádzajúcom vynulovaní registra, keďže jeden zápas stál. Práve potrestaný hráč mal v 66.minúte na dosah vyrovnanie, no vysokú strelu zblízka gólman vyrazil a následne aktívny Martin Slovák vystrelil vedľa. Prišla však 68. minúta, ktorá pochovala všetky nádeje domácich. Centrovaná lopta preletela pred domácu šestnástku, kde sa zle dohodli stopér Jaroslav Ďurech a brankár Michal Baco a lopta prešla až do siete, pričom stav 1:3 ostal v platnosti až do konca. Predtým, v 67.minúte, prišiel na trávnik namiesto Jaroslava Závoďana Vladimír Mikuška. V 83.minúte sa snažil zdramatizovať výsledok Ľuboš Pitel, strelu zblízka však brankár vyrazil. V 86.minúte nepochodil ani striedajúci Vladimír Mikuška, ktorého krížna strela z ľavej strany len preletela pred hosťujúcou bránou. Hostia si tak zaslúžene odviezli z Haláčoviec všetky tri body.
DIVÁCI: 70
ROZHODCOVIA: Jakubík Vladimír, Kupčo Peter
3 NAJLEPŠÍ HRÁČI: Slovák Martin, Ďurkáč Ivan, Kopčan František
ZOSTAVA (zľava doprava): Kopčan /1/, od 40.minúty Baco /22/ - Jánošík Michal /4/, Ďurech /10/, Bolfa /5/, od 46.minúty Šutiak /14/, Závoďan /11/, od 67.minúty Mikuška /13/ - Mikloš /2/ - Slovák /3/, Jánošík Milan /6/, Ďurkáč /7/, Petruš /8/ - Pitel /9/
KAPITÁN: Pitel Ľuboš
ROZOSTAVENIE: 4-1-4-1
ĎALŠÍ NÁHRADNÍCI: Jakal Miloš /12/
ABSENTOVALI: Oravec Tomáš, Závoďan Vlastimil /1-zápasové tresty/, Masár Michal /zranenie/, Smolka Juraj, Mikuška Radoslav, Faltus Marek