Rypák Marián (21 | 29%)
Božik Dominik (1 | 1%)
Kopčan Peter (2 | 3%)
niekto iný (14 | 20%)
Predposledné kolo sezóny 2010/2011 postavilo Baníku do cesty náročnú prekážku. Bolo ňou mužstvo Pravotíc, ktoré sa po väčšinu sezóny naťahovalo s Prusmi o druhú priečku za vedúcim Dvorcom. Tabuľkové postavenie predurčovalo domácich do role favorita, avšak celý zápas tomu tak nebolo. Už v 1.minúte domáci pohrozili prudkou strelou vedľa spojnice brány, ktorú hájil Tomáš Oravec, zaskakujúci za Františka Kopčana. Neubehla ani minúta a hosťujúci gólman musel riešiť ďalšiu strelu. Prevaha a nápor domácich postupne gradoval, z čoho pramenili i šance. Následná prišla v 4.minúte, kedy brankár musel vyrážať mierenú pozemnú strelu, aby ju stopér Michal Bolfa odkopol. Otvoriť skóre mohli domáci aj v 12.minúte, no po centri z ľavej strany hlavičkovali domáci vedľa. V 14.minúte vyslali záložník Pravotíc na bránu strieľaný center, ktorý brankár Oravec chytil. Konečne o sebe dali vedieť aj hostia, no strela Ľuboša Pitla z 15.minúty šla mimo tyče. O minútu na to, v 16.minúte, sa už skóre menilo vďaka premenej penalte domácich. V 19.minúte po zemi vystrelil hosťujúci Martin Slovák, brankár však pokus kryl. 28.minúta priniesla dvojgólové vedenie pre Pravotice, kedy prihrávku z pravej strany efektívne využil domáci útočník a z prvej loptu napálil do siete. Trojgólový zápis mohol nastať v 37.minúte, no strela zblízka letela nad bránu. Nestalo sa tak ani v 40.minúte, pretože pozemná strela z hranice šestnástky šla vedľa. Prvý polčas sa tak skončil zaslúženým vedením pre domácich, keďže hostia vystrelili len dvakrát, z toho len raz medzi tri žrde. Druhý polčas však už bol o inom! Už v 47.minúte po rohovom kope znížil peknou hlavičkou pod brvno Peter Mikloš, druhý najlepší sezónny strelec Baníka. Ďalšia väčšia príležitosť prišla až v 60.minúte, no priamy kop hosťujúceho Slováka letel nad. Hostia si všetko vynahradili v 62.minúte, kedy po prihrávke zprava od Jozefa Petruša vyrovnal Ľuboš Pitel, pričom domáci sa domáhali ofsajdového hvizdu... Nanešťastie pre hostí, vyrovnaný stav vydržal len päť minút, do 67.minúty, kedy po centri a šikovnej hlavičke sa domáci opäť ujali vedenia, tentoraz 3:2. Hostia pomaly fyzicky odpadávali, keďže tréner Parkan nemal k dispozícii ani jediného hráča do poľa okrem brankára Michala Baca a nemohol tak vymeniť sily. Predsa len, hostia mohli vyrovnať v 75.minúte, no ďalekú strelu v podaní Milana Jánošíka brankár chytil. O minútu neskôr dostal žltú kartu hosťujúci Vlastimil Závoďan za nevyberavé slová. Poslednú šancu vyrovnať mal v 85.minúte kapitán Pitel, no strela z diaľky letela mimo. Pravotice tak dokráčali k povinným trom bodom, hoci priebeh zápasu najmä v druhom dejstve rozhodne tomu nenasvedčoval. Hostia v derniére tejto sezóny privítajú v nedeľu o 17.30 hodine na domácom ihrisku Veľké Hoste.